Najlepszy sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa

11.08.2021

Urazy kręgosłupa to wyjątkowo poważny problem zdrowotny, który wymaga długotrwałej rehabilitacji. W żmudnym procesie rehabilitacyjnym kluczową rolę odgrywa sprzęt, z jakiego korzystamy podczas rehabilitacji. Jak wybrać najlepszy sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa?

Profesjonalny sprzęt do rehabilitacji kręgosłupa

O doborze sprzętu do rehabilitacji decyduje osoba prowadząca rehabilitację. Decyzje podejmuje na podstawie miejsca urazu i możliwości pacjenta. W naszej praktyce sprzęt do rehabilitacji Sportsart Fitness zwykle włącza się w momencie, gdy pacjent ponownie uczy się pionizować i poruszać.

Bieżnia do rehabilitacji

W takiej sytuacji można zacząć korzystać z jednej ze specjalistycznych bieżni do rehabilitacji. Bieżnie rehabilitacyjne posiadają dodatkowe udogodnienia dla pacjentów np. wydłużone poręcze, które umożliwiają łatwiejsze złapanie się podczas ćwiczeń. Bieżnie do 

rehabilitacji często mają inne zakresy prędkości niż bieżnie do siłowni, dzięki czemu pacjent może wykonywać ruchy we własnym, spokojnym tempie. 

Madonna ICare, czyli kompletna platforma rehabilitacyjna

Przy nauce reedukacji chodu wymagana jest duża doza cierpliwości i wysiłku, zarówno po stronie pacjenta, jak i rehabilitanta. Od rehabilitanta często wymaga się fizycznej asekuracji pacjenta, przez co nie może się w pełni skoncentrować na poprawności wykonywanego przez pacjenta ruchu.

W odpowiedzi na tę potrzebę, na polskim rynku rehabilitacji pojawiła się platforma do rehabilitacji Madonna ICare, która składa się z trzech głównych modułów:

  • zaawansowanej eliptyki,
  • systemu odciążającego,
  • platformy pomocniczej.

Platforma pomocnicza umożliwia pacjentowi praktycznie samodzielne wejście lub podjazd na wózku do maszyny. Z kolei system odciążający składa się z komfortowej dla pacjenta uprzęży, w której pacjent może bezpiecznie zmienić pozycję siedzącą na pozycję stojącą. Z kolei zaawansowana eliptyka pomaga pacjentowi wzmocnić mięśnie całego ciała, za pomocą ruchów przypominających naturalny chód. W zależności od możliwości pacjenta eliptyka może mieć dodatkowe, elektryczne wspomaganie. Madonna ICare jest w stanie także dopasować prędkość i długość kroku do pacjenta. Rehabilitant może dodatkowo zdalnie zmieniać ustawienia maszyny.

Przyrządy rehabilitacyjne na kręgosłup w domu

Na rynku istnieje wiele przyrządów do rehabilitacji kręgosłupa. Wśród nich można znaleźć pasy i gorsety wzmacniające, które mają za zadanie utrzymać właściwą pozycję kręgosłupa. W przypadku urazów kręgosłupa szyjnego warto wykorzystać podczas snu poduszkę ortopedyczną, która zapewnia prawidłowe ułożenie głowy i szyi.

W przypadku bólów kręgosłupa rozluźniająco może zadziałać mata do akupresury. Taka mata dzięki specjalnym wypustkom rozluźnia mięśnie ciała i zmniejsza ich napięcie, a co za tym idzie, redukuje bóle kręgosłupa.

Należy pamiętać, że sprzęt do rehabilitacji przy urazach kręgosłupa to nie wszystko. Ogromne znaczenie mają także masaże i zabiegi lecznicze, a także indywidualne zalecenie dotyczące ćwiczeń w domu. Podczas rehabilitacji należy zaufać zespołowi odpowiedzialnemu za rehabilitację, zamiast podejmować działania na własną rękę.

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij