Producent sprzętu do siłowni SportsArt Fitness - zadzwoń teraz +48 55 2329372 lub napisz info@imgfitness.pl

World Hotel - 11. Międzynarodowe Targi wyposażenia obiektów noclegowych oraz Eurogastro - 22. Międzynarodowe Targi gastronomiczne

21.03.2018

EuroGastro i WorldHotelwyznacznikiem jakości w branży HoReCa!

Targi EuroGastro i WorldHotel są od lat wiodącymi imprezami targowymi na rynku HoReCa w Polsce. Mają międzynarodowy charakter, gromadzą setki wystawców i tysiące odwiedzają-cych profesjonalistów z branży, a także znamienitych szefów kuchni, cukierników i osobowości kulinarne oraz światowej sławy ekspertów ds. kawy, baristów i barmanów oraz znanych specjalistów z zakresu inwestowania i zarządzania obiektami noclegowymi.

Podczas tragów zaprezentowaliśmy linię sprzętu do hoteli marki Sportsart fitness oraz akcesoriów fitness Gipara fitness wraz z kompleksowym systemem składowania. 

Siłownia w hotelu obojętnie jaka by ona nie była stanowi chyba najmniejszy wydatek w całej inwestycji. Prawdopobnie z tego samego powodu traktowana jest przez inwestorów jako najmniej istotna. Ma się to niestety nijak do statystyk, które obowiązują w naszym kraju. Według Deloite w europie notujemy co roku ok 3% wzrost osób uczęszczających do fitness klubów. W Polsce obecnie ćwiczy ok 3 miliony ludzi. Daje to nam ok 8% dorosłej populacji. Ci ludzie są świadomi tego po co ćwiczą i co im daje regularny trening, więc nie ma co liczyć na to że przestaną to robić wtedy gdy są w delegacji lub na wczasach. 

Pojawjają się hotele energetycznie samowystarczające, lub bliskie temu celowi, które przyciągają do siębie rzesze proekologicznych klientow. Jednym z takich rozwiązań mogą być urządzenia ECO-POWR™, ktore wytwarzaja energię w hotelowej silowni tak samo jak turbiny wiatrowe lub baterie fotowoltaiczne na dachu. Sam odzysk prądu z powiedzmy 5 urządzeń kardio w sali hotelowej nie jest ogromny. Zakładając ze te urządzenia pracują ok 4 h dziennie to ilość wytworzonej dziennie energii = ok 2 kwh. Miesięcznie daje nam to 60 kWh czyli ok 80 pln po podwyżkach. Rocznie to 0,72 MWh czyli prawie 1000 pln. To w dalszym ciągu bardzo mała liczba przy wszystkich wydatkach hotelu. Jednak gdy przeliczymy to na co2 to mamy prawie tonę zaoszczędzonego lub nie wyemitowanego do atmosfery co2, a To już robi wrażenie na klientach hotelu. 

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij