Wyposażenie klubów fitness: W jaki sprzęt fitness warto zainwestować?

15.09.2021

Każda siłownia to nieco inny sprzęt, inna przestrzeń treningowa i inna koncepcja. Bez sprzętu siłownia nie istnieje dlatego, jeżeli rozważasz rozbudowę swojej siłowni o nowe narzędzia treningowesprawdź,jaki sprzęt kupić, aby nie nadwyrężyć budżetu oraz w co się wyposażyć, aby zwiększyć zainteresowanie klientów.

Wyposażenie klubu fitness - rodzaje sprzętu

Profesjonalny sprzęt do siłowni można podzielić ze względu na rodzaj treningu. Wyposażenie klubu fitness obejmuje najczęściej maszyny służące do wykonywania ćwiczeń typu cardio oraz treningu siłowego. Ćwiczenia typu cardio oraz trening siłowy, można wykonywać na takich maszynach jak:

Trening Cardio

Trening siłowy

bieżnie

hantle

orbitreki

sztangi

rowery

maszyny izotoniczne

steppery

wolne ciężary

eliptyki

maszyny półwolne

Trening typu cardio jest dobrym sposobem na rozgrzewkę przed docelowym treningiem siłowym, dlatego ważny jest dostęp do maszyn różnego pokroju. Im większa różnorodność profesjonalnego sprzętu na siłowni, tym większe zainteresowanie ze strony klientów.

Profesjonalny sprzęt do siłowni - na co zwrócić uwagę?

Wybór profesjonalnego sprzętu do siłowni stanie się prosty, jeśli zostanie odpowiednio przemyślany. Dobór konkretnego wyposażenia do klubu fitness, warto poprzedzić kilkoma krokami. 

  1. W pierwszej kolejności opłaca się dokładnie przemyśleć powód, dla którego zastanawiasz się nad nowym wyposażeniem do Twojej siłowni. Jeżeli powodem jest zbyt mała różnorodność dostępnego sprzętu, należy zastanowić się nad zakupem maszyn, na których możliwy będzie trening innych partii ciała niż na wszystkich dostępnych już maszynach. Takie podejście z pewnością przyciągnie wielu klientów. 
  2. Kolejnym ważnym aspektem, nad którym warto się pochylić, jest duplikowanie sprzętu. Osoby regularnie trenujące chętniej skorzystają z profesjonalnego sprzętu dostępnego na Twojej siłowni, jeżeli nie będą musiały czekać na zwolnienie maszyny. Jeżeli masz takie możliwości, możesz rozważyć doposażenie siłowni o sprzęt, który już oferujesz, dzięki czemu umożliwisz wykonywanie tego samego ćwiczenia przez kilka osób naraz. 
  3. Innym ważnym elementem jest wydzielenie odpowiedniej przestrzeni. Każdy człowiek lubi mieć trochę prywatności również w takim miejscu jak siłownia. Zachowanie odstępu pomiędzy maszynami poprawi komfort i zachęci zainteresowanych do skorzystania z usługi. Czasami lepiej odpuścić zakup dodatkowego sprzętu na rzecz komfortu przestrzennego. 

Używany sprzęt na siłownie - czy na prawdę się opłaca?

Wyposażenie siłowni w nowy sprzęt lub maszyny nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Aktualnie bez problemu można znaleźć nowy sprzęt w dobrej cenie np. na stronie: https://sportsartfitness.pl/. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić, możesz rozejrzeć się również za używanym sprzętem do siłowni. Decydując się na tę opcję, pamiętaj jednak o dokładnej weryfikacji stanu, w jakim dany sprzęt się znajduje. Częstym powodem sprzedaży profesjonalnego wyposażenia do siłowni jest jego wysokie wyeksploatowanie. Biorąc jednak pod uwagę nawet kilkukrotną różnicę w cenie między nowym i używanym sprzętem, warto podjąć próbę przeprowadzenia solidnego researchu. 

Możesz również przyjąć taktykę, w której część sprzętu zakupisz z drugiej ręki, a część będzie nowa. W ten sposób skutecznie zmniejszysz wydatki, a przy tym rozbudujesz siłownię o nowy, nieużywany sprzęt, który dłużej Ci posłuży. Z używanych rzeczy najlepiej rozważyć zakup sprzętu w minimalnym lub zerowym stopniu wykorzystującym elektronikę. Zakup używanych sztang, wolnych ciężarów, hantli, czy ławeczek będzie o wiele bardziej bezpieczny niż zakup używanej bieżni.

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij