Co musisz wiedzieć o sprzęcie medycznym SportsArt?

31.03.2021

SportsArt Fitness poza typowymi urządzeniami do siłowni, zajmuje się produkcją sprzętu do rehabilitacji. Sprzęt medyczny wymaga zastosowania dodatkowych zabezpieczeń i funkcji, które są niezbędne w pracy z pacjentem. 

Sprzęt rehabilitacyjny SportsArt Fitness

SportsArt oferuje różnorodny sprzęt do rehabilitacji. W naszej ofercie można odnaleźć rowery stacjonarne, bieżnie oraz autorskie urządzenie do rehabilitacji Madonna ICARE. W poniższym artykule postaramy się omówić podstawowe kategorie sprzętu medycznego oferowanego przez naszą firmę.

Rowery stacjonarne do rehabilitacji 

W ofercie SportsArt znajdują się obecnie dwa modele rowerów rehabilitacyjnych: Ergometr górnych partii ciała i Rower półleżący

Ergometr górnych partii ciała umożliwia trening na stojąco, siedząco oraz osobom niepełnosprawnym, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Z myślą o niepełnosprawnych w ergometrze zastosowano wysuwane siedzisko, umożliwiające wjazd na platformę wózkiem inwalidzkim.

Rower półleżący odpowiada za trening dolnych partii ciała. Kluczową różnicą między typowym rowerem stacjonarnym a rowerem do rehabilitacji jest półleżąca pozycja pacjenta. Pozycja półleżąca o wiele lepiej zabezpiecza kręgosłup osoby ćwiczącej i zapewnia komfort ćwiczeń osobą z niepełnym zakresem ruchu w stawach biodrowym i kolanowym.

Bieżnie medyczne

Bieżnie do rehabilitacji SportsArt, podobnie jak rowery rehabilitacyjne, występują w dwóch formach. Bieżnie medyczne wspierają pacjentów w rehabilitacji po urazach kończyn dolnych i zawałach powrócić do formy. Bieżnie mają poręcze na całej długości bieżni, dzięki temu pacjent w każdej chwili może wesprzeć się i zapobiec upadkowi. Bieżnia medyczna T655MD to bieżnia, w której można regulować poziom od -3% do +22%. Z kolei silnik Eco-Powr zastosowany w bieżni medycznej T655M ogranicza zużycie energii do 34%. Aby dowiedzieć się więcej o ECO-POWR™, sprawdź najczęściej zadawane pytania w zakładce FAQ ECO-POWR™.

Madonna ICARE - Kompleksowe urządzenie do rehabilitacji 

Madonna ICARE to zaawansowana technologicznie maszyna do rehabilitacji, która składa się z 3 modułów. Dzięki temu pacjent jest w stanie praktycznie samodzielnie wykonać trening. Maszyna składa się z następujących urządzeń:

  • platformy ułatwiającej podjazd wózkiem inwalidzkim,
  • systemu odciążania, który pozwala na uniesienie 180kg,
  • nowoczesnej eliptyki, która dokładnie odwzorowuje naturalny chód człowieka.

Jakie są główne zalety sprzętu do rehabilitacji SportsArt?

Dopasowuje się do użytkownika

Sprzęt medyczny SportsArt w inteligentny sposób dopasowuje się do użytkownika np. za pomocą regulacji długości kroku. W prosty sposób można dopasować wysokość poręczy, promień obrotu siedzenia czy kąt nachylenia maszyny. Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić pacjentowi jak największy komfort i bezpieczeństwo treningu.

Odciąża terapeutę

Dzięki zastosowanym udogodnieniom sprzęt medyczny zapobiega nadwyrężaniu fizycznemu personelu medycznego (terapeuty, lekarza czy innego specjalisty). Łatwe schodzenie i wchodzenie ma urządzenia do rehabilitacji zmniejszają konieczność podnoszenia pacjenta i asekuracji w czasie trwania treningu. Dzięki temu praca personelu medycznego staje się bardziej komfortowa i mniej kontuzjogenna. 

Chcesz zamówić sprzęt medyczny SportsArt Fitness? Skontaktuj się z nami i otrzymaj szczegółowe informacje o urządzeniach do rehabilitacji i ich specyfikacji.

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij