ECO-POWR™ FAQ

Jaką moc może generować urządzenie fitnessowe?

- Maksymalna moc w zależności od urządzenia może wynieść nawet ponad 300W

Gdzie jest gromadzony wygenerowany prąd?

- Zestaw Eco-Powr nie wymaga baterii lub umowy z dostawcą prądu. Zazwyczaj dlatego, że ilość generowanej energii jest mniejsza niż całkowite zużycie prądu w klubie lub gospodarstwie domowym.Technicznie wygląda to tak jak w przypadku baterii słonecznych lub turbin wiatrowych, czyli jeśli ilość generowanej energii w danym momencie jest mniejsza niż pobór innych odbiorników podpiętych do tej samej instalacji (telewizory, lodówki, oświetlenie, ogrzewanie elektryczne, sauna itp) to wyprodukowana na urządzeniu ECO-POWR™ energia zmniejsza zapotrzebowanie na prąd z elektrowni o taką wartość jaką na nim wygenerowaliśmy. Jeśli ilość produkowanej energii byłaby większa niż zapotrzebowanie całego domu, czy klubu to aby jej nie marnować musielibyśmy albo podpisać umowę prosumencką z dostawcą energii albo gromadzić nadwyżkę w systemie akumulatorów.

Które z urządzeń jest najmocniejsze?

- najwięcej wat może generować rower do treningu grupowego. Z racji tego że ma najcięższe koło zamachowe, trening o dużym natężeniu może też być na nim najbardziej komfortowy.Zaraz po rowerze jest eliptyka i bieżnia Eco-Powr™ przestawiona w tryb pchania sań.

Czy cała generowana moc jest oddawana do sieci?

- Do sieci trafia 75% generowanej mocy. Reszta czyli 25% zasila elektronikę i systemy hamowania urządzenia.

Czy potrzebna jest modyfikacja instalacji elektrycznej w obiekcie?

- Absolutnie nie. Urządzenia oczywiście muszą być podłączone do gniazdka 230V.Jeśli mamy więcej niż jedno urządzenie ECO-Powr™ to ze sobą mogą się one łączyć za pomoca sieci WiFi.

Skąd będzie wiadomo ile Wh (watogodzin) wytworzyliśmy podczas treningu?

- Każde urządzenie ma licznik zarówno watów wytwarzanych w czasie rzeczywistych jak i też licznik wszystkich Wh wyprodukowanych podczas treningu.Jeśli używamy aplikacji WATA to dodatkowo możemy taki informacje posiadać w telefonie łącznie z całą historią wszystkich treningów.

Czym się różni urządzenie Eco-Powr™ od zwykłego.?

- Poza samą możliwością odzysku energii z treningu niczym. W przypadku standardowych urządzeń fitness każde ich użycie generowało koszty. W przypadku gdy były podłączone do prądu, były to koszty prądu. W przypadku gdy miały generator z każdym użyciem po prostu się zużywały. Urządzenia Eco-Powr™ umożliwiają w 100% taki sam trening jak dotychczasowe standardowe urządzenia jednak, przy okazji treningu generują prąd, który zasila nam inne odbiorniki prądu w mieszkaniu. Zmniejszając tym samym pobór prądu z elektrowni.

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij