Czy warto kupować profesjonalny sprzęt do siłowni domowej?

27.12.2022

Coraz więcej miłośników sportu wybiera możliwość ćwiczenia w domu, zamiast na siłowni. Pandemia COVID-19 pokazała, że czasem pojawiają się wydarzenia, przez które możliwe jest zamknięcie klubów fitness. Decyzja o zaaranżowaniu własnej siłowni będzie dobrym wyjściem dla osób, które wiążą dłuższą przyszłość ze sportem i nie chciałyby wydawać co miesiąc pieniędzy na karnet w pobliskim klubie. O czym powinieneś pamiętać, planując zakup sprzętu na siłownię?

Od czego zacząć, gdy planujesz zaaranżowanie domowej siłowni?

Istnieje wiele sposobów i rozwiązań, jeśli będziesz chciał wykonywać ćwiczenia siłowe w domu. Jeżeli dysponujesz niewielką ilością miejsca, na przykład w pokoju, możesz najpierw zacząć od zakupu drobnego sprzętu. Akcesoria na siłownię takie jak hantle, sztangi, gumy oporowe czy stepery nie zajmują dużo miejsca, a z ich pomocą możesz wykonać pełnowartościowy trening funkcjonalny niemal każdej partii ciała.

Jeśli posiadasz osobne pomieszczenie o powierzchni powyżej 25 metrów kwadratowych, możesz rozważyć zakup bardziej zaawansowanego sprzętu. Z doświadczenia podpowiemy Ci, że doskonałym pomysłem przy aranżowaniu takiej przestrzeni, jest jego wygłuszenie. W Internecie możesz kupić pianki i podkłady wygłuszające, a także okrycie na podłogę i sufit, za które podziękują Ci Twoi sąsiedzi ;-)

Jakie urządzenia warto kupić u dostawcy wysokiej jakości sprzętu?

Zanim zaczniesz rozważać zakup sprzętu do siłowni domowej, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie o rodzaj treningu, jaki chcesz wykonywać. Akcesoria na siłownię dla mężczyzn i kobiet doskonale sprawdzą się przy treningu ogólnorozwojowym oraz stretchingu. Co w takim razie z pozostałymi celami treningowymi?

Jeżeli zależy Ci na spalaniu kalorii podczas długich treningów kardio, wybierz dla siebie maszynę, na której najprzyjemniej Ci się ćwiczy. Mamy do wyboru wiele rodzajów bieżni, rowerów stacjonarnych i orbitreków, które posłużą Ci przez długie lata.

Jeżeli wolisz budować masę mięśniową, zadbaj o to, aby w Twojej domowej siłowni znajdował się funkcjonalny sprzęt, pozwalający ćwiczyć kilka partii mięśni na raz. Rewelacyjnie sprawdzą się maszyny z kategorii DUO SERIES, które pozwalają na wykonanie treningu antagonistycznych partii mięśni - można rzec, że są to dwa urządzenia w jednym. Pamiętaj również o zakupie ławki do ćwiczeń, która pozwoli Ci ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej, brzucha, ramion i nie tylko.

Polski producent sprzętu na siłownię, który możesz mieć u siebie w domu

Jeśli masz już w głowie plan, jak powinna wyglądać Twoja domowa siłownia, pojawia się pytanie: gdzie kupić sprzęt na siłownię?

Tak jak mogliście przeczytać w naszych poprzednich wpisach, wybór sprawdzonego producenta sprzętu jest niezwykle ważny, jeśli zależy Wam na jego długotrwałym i bezpiecznym użytkowaniu. 

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem SportsArt w Polsce. Mamy ponad 30 lat doświadczenia i posiadamy przedstawicielstwa w 80 krajach na świecie, co naprawdę czyni z nas ekspertów w dziedzinie wyposażania siłowni.

Nasz sprzęt konstruowany jest przez doświadczonych specjalistów według najnowszej dostępnej wiedzy. Bardzo dbamy o to, aby sprzęt służył naszym Klientom przez długie lata oraz aby wykonywany trening był wysoko ergonomiczny i bezpieczny. Dodatkowo na większość sprzętu nasi Klienci otrzymują 5 lat gwarancji, a my jesteśmy gotowi w każdej chwili pomóc w wyborze i konserwacji sprzętu do ćwiczeń.

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij