Odnawialne źródła energii w branży fitness

19.10.2021

W dzisiejszych czasach gdzie zalewa nas fala technologiczna, a także coraz bardziej zanieczyszczone jest środowisko naszej planety popularne stają się działania w celu zniwelowania zanieczyszczeń. Ekologia jest obszernym tematem. Jednak jej znaczenia dla dzisiejszej gospodarki ma kluczowe aspekty w polepszaniu powietrza na naszej ziemi, dbaniu o mniejszą transmisję dwutlenku węgla generowanego przez elektrownie węglowe. Popularne w ostatnich czasach stają się innowacyjne i ekologiczne źródła generowania energii. Źródła te są odnawialne, a także nie szkodzą środowisku. Oprócz paneli słonecznych czy też elektrowni wiatrowych istnieją już urządzenia stosowane na siłowniach, klubach sportowych, które  jak w przypadku paneli słonecznych są ekologiczne.

Nowoczesne ekologiczne urządzenia wykorzystywane na siłowniach

Urządzenia Eco można także używać na siłowniach. Specjalne systemy pozwalają generować, wytwarzać energię podczas ćwiczeń. Trenując za pomocą rowerów treningowych, bieżni jesteśmy w stanie wytwarzać prąd pochodzący z pracy kinetycznej naszych mięśni. Jest to naprawdę innowacyjne rozwiązanie, które przyczyniania się do ochrony środowiska, a tym samym ma kluczowe znaczenie w polepszaniu naszej wydolności fizycznej. Trening jest bardzo ważny tak samo jak dbanie o przyrodę, która nas otacza. Dzisiejsze kluby stosują ekologiczne systemy. Fotowoltaika w siłowni jest dobrym pomysłem szczególnie latem, ponieważ w tym okresie jest duża ilość dostarczanych promieni słonecznych na ziemię.  Wykorzystując panele słoneczne, a także Eco systemy zainstalowane w bieżniach, rowerkach treningowych jesteśmy w stanie zminimalizować emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Urządzenia z zainstalowanym ECO modułami nie wymagają żadnych baterii czy też umów z dostawcami prądu. Ponieważ wykorzystujemy mniejszą ilość generowanej energii w porównaniu z całkowitym zużyciem prądu 

w danym budynku siłowni, czy też gospodarstwie domowym. Urządzenie wystarczy tylko podłączyć do gniazdka.

Ekologiczny sprzęt fitness umożliwia w czasie rzeczywistym wygenerowanie bieżącej energii 

i dostarczenie jej do urządzeń pobierających prąd takich jak:

-lodówki

-telewizory

-oświetlenia

-sauna

Urządzenie Eco możemy również wykorzystywać do zasilania samochodów elektrycznych. Jest to świetna inwestycja na przyszłość.

Ekologiczna siłownia jako sposób na rozwój systemów Eco

Systemy, urządzenia Eco stosowane na siłowniach umożliwiają wytwarzanie Energii na poziomie 75 procent. Pozostała część jest używana do zasilania elektroniki, systemów urządzeń do ćwiczeń na siłowniach. Za pomocą odpowiednich mikroinwerterów energia jest dostarczana do instalacji elektrycznej, W ten sposób używają systemów Eco możemy dosłownie dostarczać na bieżąco prąd do różnych urządzeń. Rozwój tego typu modelu wytwarzania mocy w klubach, siłowniach może przyczynić się do powstania ekologicznych generatorów energii połączonych ze sobą w jedną strukturalną całość. Generowana moc w ekologicznych siłowniach zależy przede wszystkim od intensywności treningu, poświęconego czasu na ćwiczenia, oraz od ilości zainstalowanych tam urządzeń. Urządzenia oze w siłowniach wytwarzają prąd, który obniża emisyjność detektora energetycznego. 30 urządzeń może już wyprodukować moc rzędu 41KW na dobę. Jedno urządzenie fitness jest w stanie generować nawet ponad 300W.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach istnieje wiele produktów na rynku. Możemy skorzystać ze sprzętu do ćwiczeń, dzięki któremu w dużej mierze przyczynimy się do ograniczenia zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych. Tego rodzaju zastosowanie systemów Eco pozwoli także ograniczyć rachunki za zużycie prądu. Ekologiczne siłownie są naprawdę świetnym miejscem do uprawiania zdrowego sportu.

https://youtu.be/FO11-gtZHNU

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij