Profesjonalny sprzęt do siłowni - na jaki się zdecydować?

26.01.2022

Jednym z etapów związanych z otwieraniem siłowni jest wybranie jego wyposażenia. Od czego najlepiej zacząć?

Sprzęty, od zakupu których zacząć wyposażenie siłowni

Kompletowanie profesjonalnego sprzętu do siłowni może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też warto przyłożyć szczególną uwagę do tego procesu, aby uniknąć niepotrzebnych pomyłek.

Podstawowymi rodzajami sprzętu, od których należałoby rozpocząć wyposażenie siłowni wydają się być sprzęty do:

 • treningu siłowego,
 • treningu cardio.

Ćwiczenia siłowe oraz ćwiczenia cardio są najchętniej wykonywanymi przez klientów fitness clubów. Co za tym idzie, urządzenia, na których można realizować treningi tego rodzaju są po prostu niezbędne w Twojej siłowni.

Do treningów siłowych odpowiednie będzie zakupienie takich maszyn, jak hantle, sztangi, wolne ciężary, ławki i maszyny półwolne, a także maszyny izotoniczne. Z kolei spośród urządzeń, przeznaczonych do wykonywania treningów cardio, najlepiej sprawdzą się rowery stacjonarne, bieżnie, eliptyki, steppery oraz orbitreki.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru producenta sprzętu do siłowni?

Zakup profesjonalnego sprzętu do siłowni okazać się może niemałym wydatkiem. Tym bardziej rozważnie należy podchodzić do wyboru producenta urządzeń do ćwiczeń.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość sprzętu oferowanego przez producenta. Powinny być to maszyny dedykowane specjalnie do użytkowania w profesjonalnej siłowni, co na starcie zwykle świadczy o lepszej jakości maszyn.

Kolejnym istotnym aspektem podczas wyboru producenta są oferowane warunki serwisu i naprawy. Zasadniczą sprawą jest niewątpliwie czas gwarancji, który nie powinien być zbyt krótki. Wszak, nawet profesjonalne urządzenia potrafią się psuć. Zapewnienie przez producenta dobrych warunków naprawy i serwisowania przez długi okres jest zatem kluczowe. W szczególności należałoby wziąć pod uwagę warunki, takie jak:

 • czas serwisowania,
 • zakres naprawy,
 • czas gwarancji,
 • dojazd.
 • Wyposażenie siłowni często potrafi kosztować masę pieniędzy, dlatego producenci maszyn zwykle oferują dodatkowe usługi. Do najczęstszych należy wymiana sprzętu na nowy w korzystnej cenie bądź szkolenia z obsługi sprzętu dla pracowników fitness clubu. Oferowanie przez producenta usług dodatkowych z pewnością podwyższy komfort prowadzenia Twojej siłowni, dzięki świadomości, że w razie jakichś awarii wszystko będzie pod kontrolą.

  Polski producent z wieloletnim doświadczeniem

  Urządzenia do ćwiczeń firmy SportsArt, przy wsparciu dystrybucyjnym przez IMG, są obecne w Polsce już od ponad 20 lat. W tym okresie staliśmy się wiodącym dostawcą sprzętu fitness w kraju, wyposażając ponad 500 lokali. Wśród posiadających w swoich obiektach maszyny od SportsArt można wymienić m.in. Calypso Fitness, Zdrofit czy Egurrola Fitness Club. Satysfakcję i zaufanie użytkowników do naszego sprzętu udało się zbudować przede wszystkim poprzez jakość samych urządzeń. Duże znaczenie ma również staranna i kompleksowa obsługa klienta, rozpoczynająca się od projektu, przez dostawę sprzętu, szkolenie pracowników z jego obsługi, kończąc na oferowanym przez nas sprawnym i tanim serwisie.

  Wyposażenie siłowni spędza Tobie sen z powiek? Zakup urządzenia SportsArt, a otrzymasz gwarancję profesjonalnego sprzętu do siłowni oraz standard obsługi na najwyższym poziomie.

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij