Wyposażenie siłowni - jak je wybrać?

21.12.2020

Wyposażenie siłowni ma za zadanie przede wszystkim umożliwić kompleksowy trening ciała. W zależności od rodzaju treningu, czasu, jaki możemy poświęcić, poziomu zaawansowania i własnych preferencji wyposażenie siłowni może się różnić. Tym trudniejsze zadanie do wykonania stoi przed managerami siłowni, którzy muszą dobrać sprzęt w taki sposób, aby zapewnić odpowiedni trening większości osób. 

Sprzęt do siłowni

Istnieje szereg najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń, bez których siłownia nie będzie siłownią. Wśród tych maszyn można odnaleźć np. bieżnie, sztangi, rowerki stacjonarne czy atlasy. Są to zarówno tradycyjne jak i pełne nowinek technicznych futurystyczne elementy wyposażenia siłowni. Sprzęt do siłowni Sportsart swoje nowości i aktualności zawsze publikuje na swojej stronie głównej (np. urządzenia odzyskujące energię!).

W rzeczywistości rodzajów sprzętów na siłownię jest mnóstwo. Przede wszystkim warto odwiedzić inne siłownie i sprawdzić, jakie one oferują sprzęt i który z nich cieszy się największą popularnością i dlaczego. Bezpośrednie wywiady z ludźmi mogą dać więcej niż wielogodzinne przeglądanie stron ze sprzętem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu do siłowni?

 • Jakość wykonania

Sprzęt powinien być stworzony do pracy w profesjonalnej siłowni. Takie sprzęty są o wiele bardziej wytrzymałe poprzez zastosowanie lepszej jakości elementów. 

 • Serwis i naprawa

  Nawet najlepszy sprzęt do siłowni musi być regularnie kontrolowany i serwisowany tak, aby służył jak najdłużej. Właśnie dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na warunki serwisu - dojazd, czas serwisowania, zakres naprawy i czas gwarancji. 

  • Usługi ekstra

  Za wyposażenie siłowni można zapłacić krocie, dlatego producenci sprzętu do siłowni proponują usługi dodatkowe. Wśród nich może znaleźć się szkolenie pracownicze z obsługi maszyn, wymiana sprzętu na nowy w atrakcyjnej cenie. Takie usługi gwarantują długofalową współpracę, ten sam wysoki standard posprzedażowy oraz komfort użytkowania przez długie lata.

  Akcesoria fitness

  Akcesoria fitness doskonale potrafią uzupełnić trening i go urozmaicić, a długotrwała rutyna w treningu może skutecznie odebrać radość z całego wysiłku. Akcesoria fitness to dość duża grupa przedmiotów, która może zapewnić zupełnie nową stymulację mięśni. 

  Wśród takich uniwersalnych gadżetów można wyróżnić np. matę do ćwiczeń, które mogą posłużyć przy jodze czy pilatesie, ale również przy treningach cardio czy interwałowych. Innym wszechstronnym dodatkiem do ćwiczeń są gumy oporowe, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów do treningu różnych części ciała. 

  Indywidualna aranżacja siłowni 

  Wyposażenie siłowni to nie tylko urządzenia do ćwiczeń i akcesoria fitness. Na wyposażenie składa się także klimat całego miejsca. Do budowania pozytywnej aury można wykorzystać oświetlenie, które może pomóc np. zwrócić uwagę na konkretną maszynę. 

  Duże znaczenie mają kolory wykorzystywane na siłowni, które z powodzeniem mogą wydzielać strefy ćwiczeń (jeśli jeszcze tego nie robiłeś zastanów się ile sprzętów potrzebujesz). Można na przykład w strefie z urządzeniami fitness wykorzystać intensywne, zachęcające do działania kolory np. żółty, który symbolizuje radość i ciepło, czy pomarańczowy, który oznacza entuzjazm i lekkość. Z kolei przy sprzęcie siłowym można wykorzystać np. kolor czerwony, który uosabia siłę i walkę. W miejscu, gdzie ćwiczący mogą rozciągać się lub odpocząć po treningu można zastosować kolor zielony, który oznacza harmonię i powodzenie lub niebieski będący symbolem sukcesu i spokoju.

  Można zastosować także odmienne podejście do kolorów, czyli zastosować we wnętrzu barwy, jakie występują w tzw. identyfikacji wizualnej siłowni. Dzięki zachowaniu spójnej identyfikacji wizualnej można od razu rozpoznać i skojarzyć dane miejsce z marką. Jednym ze sposobów przemycenia kolorów firmowych jest personalizacja sprzętu do siłowni. Czyli zastosowanie wskazanych barw w elementach urządzeń fitness.

  W siłowniach można bardzo często znaleźć motywacyjne grafiki lub zdjęcia. One również mogą zachęcać do podjęcia wysiłku i wytrwania w treningu. Poza tym stylistyka wybranych grafik może pełnić funkcję wyróżnika wnętrza siłowni od konkurencji. W celu zasięgnięcia inspiracji zachęcamy do zapoznania się z realizacjami siłowni wyposażonych w nasz asortyment (https://sportsartfitness.pl/portfolio/).

  Wybierając wyposażenie siłowni, należy zwrócić uwagę nie tylko na aspekty techniczne sprzętu, ale także na sam design siłowni tak, aby osoby ćwiczące po prostu miały jeszcze więcej chęci i motywacji, aby ćwiczyć i spędzić czas w tej konkretnej siłowni.

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij