Co zrobić ze starym sprzętem do siłowni?

04.05.2021

Niezależnie jakiego sprzętu do siłowni używamy, w końcu nadchodzi ten moment, gdy trzeba go wymienić na nowy. Urządzenie może się popsuć, być mniej wydajne czy po prostu na rynku mogły pojawić się inne, lepsze, bardziej zaawansowane urządzenia fitness. Co zrobić ze starym sprzętem do siłowni?

Utylizacja sprzętu fitness

Jeżeli dysponujemy uszkodzonym i zepsutym sprzętem, którego nie da się lub nie opłaca naprawić należy go oddać do utylizacji. Sprzęt fitness zalicza się do elektrośmieci, które należy odpowiednio składować. Sprzęt do siłowni może zawierać w sobie wiele szkodliwych dla środowiska substancji np. metale ciężkie. Wiele maszyn można jednak rozebrać na części i odzyskać cenne surowce - specjalizują się w tym zakłady utylizacyjne. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce urządzenia fitness należy dostarczyć do odpowiedniego punktu. W wielu przypadkach również producenci sprzętu do siłowni przyjmują stare lub uszkodzone urządzenia.

Sprzedaż sprzętu do siłowni

Jeżeli dysponujesz urządzeniami fitness, które nadal są zdatne do użytku warto rozważyć sprzedaż na rynku wtórnym. Często mniejsze siłownie i kluby są zainteresowane kupnem profesjonalnego sprzętu, jednak budżet nie pozwala im na kupno nowego. Dzięki takiej transakcji maszyny do ćwiczeń mogą zyskać nowe życie. Równocześnie prowadzący biznes mogą odzyskać część środków i zainwestować je w zakup nowego sprzętu do siłowni. 

Innym rozwiązaniem jest oddanie sprzętu do regeneracji. Regeneracja w praktyce oznacza gruntowny przegląd techniczny urządzenia, wymianę materiałów eksploatacyjnych, zużytych elementów. Takie działanie przedłuża okres użytkowania nawet o kilka lat.

Wymień sprzęt fitness na nowy

Niektórzy producenci sprzętu do siłowni np. SportsArt Fitness dla obecnych klientów oferują wymianę sprzętu na nowy. E-Powered Equipment Exchange Program, czyli program wymiany sprzętu SportsArt, oferuję klientom SportsArt wymianę sprzętu na nowy za 45% ceny. Poza atrakcyjnymi warunkami wymiany, nowy sprzęt do ćwiczeń cardio będzie także ekologiczny.

System ECO-POWR™ umożliwia zasilanie sprzętu fitness przez osoby, które na tym sprzęcie ćwiczą. Ponadto, nadmiar wytworzonej w ten sposób energii, może zostać przekazany do innych urządzeń w siłowni np. telewizorów czy lodówek. Im więcej sprzętu z 

systemem ECO-POWR™, który będzie wykorzystywany przez wiele godzin, tym siłownia będzie bardziej samowystarczalna energetycznie.

Podsumowanie

Powyższe trzy opcje pozbycia się starego i zepsutego sprzętu do siłowni są najbardziej popularne. Najlepszą metodą jest oddanie sprzętu dla producenta, gdyż może łączyć się to z uzyskaniem zniżki na nowy sprzęt poza pozbyciem się zbędnego balastu. Jednak jeżeli nie ma takiej możliwości i sprzęt jest uszkodzony, warto oddać go do utylizacji. Z kolei jeżeli sprzęt działa jak należy można go wystawić na sprzedaż i zyskać dodatkowo fundusze na nowe urządzenia fitness.

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij