Najczęstsze błędy przy wyposażaniu siłowni

18.09.2020

Projektowanie i urządzanie siłowni jest wieloetapowym procesem, który wymaga przemyślenia wielu kwestii, a i tak prawdopodobnie w trakcie pracy pojawi się problem, który nie był uwzględniony. W tym artykule weźmiemy pod lupę najczęstsze błędy przy wyposażaniu siłowni w sprzęt fitness czy sprzęt siłowy.

Wybór sprzętu pod własne preferencje

Ten błąd przytrafia się zwykle początkującym managerom siłowni i klubów fitness, gdzie bardziej niż na preferencjach użytkowników siłowni skupiają się na własnych upodobaniach. Prywatne preferencje wcale nie muszą odzwierciedlać trendu wśród klientów. Najlepiej dokładnie przeanalizować, kto będzie przychodził do siłowni i z jakiego sprzętu chciałby skorzystać. 

Wybór ceny nad jakością

Wybór ceny nad jakością występuje zarówno w dużych klubach fitness, jak i w małych siłowniach. Sprzęt fitness do tanich nie należy, jednakże siłownia z notorycznym wyłączeniem którejś maszyny również nie zarobi. Jest wiele możliwości zakupu wyposażenia siłowni poza gotówką, można wziąć kredyt, leasing czy rozłożyć płatności na raty.

Jakość, a co za tym idzie, długoterminowa perspektywa jest o wiele ważniejsza, gdyż różnicę w cenie prawdopodobnie zapłacimy za serwis urządzenia i cenę wyłączenia go z użycia. W takim przypadku łatwo przepłacić za naprawę maszyn i dołożyć kolejne koszty (np. czas na poszukiwanie nowego sprzętu i kolejny zakup).

Wybierając odpowiednie wyposażenie siłowni warto więc zwrócić uwagę na szerszy kontekst niż jedynie cena początkowa.

Oświetlenie i nagłośnienie

Oświetleniem i nagłośnieniem można zbudować niepowtarzalny klimat klubu fitness, ale też równie łatwo go utracić. Właśnie dlatego projekt i ustawienie sprzętu powinno być dogadane najpóźniej w momencie zakładania oświetlenia i nagłośnienia. Efekt, jaki dają indywidualnie podświetlane sprzęty, jest zupełnie inny i o wiele bardziej zachęca do skorzystania z urządzenia. 

Błędy pomiaru i brak wizualizacji projektu

Pomiar jest podstawowym elementem projektowania siłowni i każdy błąd na tym etapie będzie niezwykle kosztowny. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem podwykonawców dla tej inwestycji. Powinny to być osoby z doświadczeniem w projektowaniu i wykonaniu obiektów sportowych. Każda przestrzeń ma swoją specyfikę i nie można wyznaczyć uniwersalnej propozycji wyposażenia siłowni i rozmieszczenia urządzeń, a ostateczny efekt, może okazać się zupełnie różny od tego, jaki miał być pierwotnie.

Warto przy okazji zajrzeć do artykułu https://sportsartfitness.pl/aktualnosci/ile-sprzetow-do-silowni-naprawde-potrzeba/ który szczegółowo opisuje liczbę sprzętów jakie będziemy dobierać do naszej siłowni, sali fitness czy siłowni hotelowej. Jest to temat bezpośrednio powiązany z planowaniem przestrzeni oraz wizualizacją projektów obiektów sportowych.

Umniejszenie wartości przechowywania

Nic tak nie psuje wizerunku pomieszczenia, jak bałagan. Nie zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania sprawi, że odkładanie sprzętu na miejsce będzie nieintuicyjne dla klientów siłowni, co zmniejszy prawdopodobieństwo, że dany sprzęt do ćwiczeń trafi z powrotem na swoje miejsce.

Przestrzeń do przechowywania powinna być przystępna i uporządkowana tak, aby zachęcała do korzystania ze sprzętu i umożliwiało łatwe odnalezienie na nim właściwego przedmiotu.

Czy da się przewidzieć wszystkie błędy?

Wyposażając siłownię, jest się narażonym na wiele błędów. Większość z nich można jednak uniknąć poprzez dogłębnie przygotowanie projektu i analizę potrzeb i wymagań dotyczących sprzętu na siłownię. Jednak nawet najbardziej perfekcyjny plan zostaje zweryfikowany przez rzeczywistość, dlatego powstałym problemom należy stawić czoła na bieżąco.

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij