Hotel Trends Poland&CEE 2019

25.11.2019

Ponad 450 polskich i zagranicznych ekspertów oraz prkatyków branżowych wzieło udział  w siódmej edycji eksperckiego wydarzenia poświęconego kluczowym kwestiom branży hotelowej w dniach 25-26 listopada. HOTEL TRENDS POLAND & CEE to nie tylko forum wymiany wiedzy,doświadczeń i najlepszych praktyk w branży hotelarskiej. To także inspirujące miejsce, w którym uczestnicy mają możliwość poznania nowych partnerówbiznesowych podczas przerw networkingowych, lunchu oraz bankietu nazakończenie części merytorycznej.

Podczas konferencji przedstawiliśmy jak ważnym tematem jest siłownia w hotelach przy wzrastającym % osób prowadzących aktywny tryb życia. 

Siłownia w hotelu obojętnie jaka by ona nie była stanowi chyba najmniejszy wydatek w całej inwestycji. Prawdopobnie z tego samego powodu traktowana jest przez inwestorów jako najmniej istotna. Ma się to niestety nijak do statystyk, które obowiązują w naszym kraju. Według Deloite w europie notujemy co roku ok 3% wzrost osób uczęszczających do fitness klubów. W Polsce obecnie ćwiczy ok 3 miliony ludzi. Daje to nam ok 8% dorosłej populacji. Ci ludzie są świadomi tego po co ćwiczą i co im daje regularny trening, więc nie ma co liczyć na to że przestaną to robić wtedy gdy są w delegacji lub na wczasach. 

Pojawjają się hotele energetycznie samowystarczające, lub bliskie temu celowi, które przyciągają do siębie rzesze proekologicznych klientow. Jednym z takich rozwiązań mogą być urządzenia ECO-POWR™, ktore wytwarzaja energię w hotelowej silowni tak samo jak turbiny wiatrowe lub baterie fotowoltaiczne na dachu. Sam odzysk prądu z powiedzmy 5 urządzeń kardio w sali hotelowej nie jest ogromny. Zakładając ze te urządzenia pracują ok 4 h dziennie to ilość wytworzonej dziennie energii = ok 2 kwh. Miesięcznie daje nam to 60 kWh czyli ok 80 pln po podwyżkach. Rocznie to 0,72 MWh czyli prawie 1000 pln. To w dalszym ciągu bardzo mała liczba przy wszystkich wydatkach hotelu. Jednak gdy przeliczymy to na co2 to mamy prawie tonę zaoszczędzonego lub nie wyemitowanego do atmosfery co2, a To już robi wrażenie na klientach hotelu. 

Aktualności

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij