Bieżnie oraz inne urządzenia fitness podłączone do prądu, nawet wtedy gdy nie pracują i nikt na nich nie ćwiczy, pobierają z sieci prąd. Jedne więcej inne mniej ale wbrew pozorom wcale nie tak mało. Bieżnia n.p. w stanie czuwania (Stand-by), czyli bez ruchu, ale z włączonym monitorem lub wyświetlaczem pobiera od 45 W do nawet 180 W przez cały czas (w zależności od producenta).

Funkcja ENERGY SMART™, w która wyposażone są wszystkie bieżnie firmy SportsArt umożliwia indywidualne zaprogramowanie czasu po którym bieżnia przechodzi w stan uśpienia (SLEEP). Wówczas jej pobór prądu jest praktycznie pomijalny, gdyż wynosi tylko 0,3 W. Samo wybudzanie bieżni ze stanu uśpienia jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy bowiem wcisnąć jeden klawisz na pulpicie.

Każda bieżnia z ekranem telewizyjnym lub matrycą dotykową monitora bez systemu ENERGY SMART™ pobiera prąd elektryczny z sieci w ilości od 80 W do nawet 180 W (w zależności od producenta i wielkości ekranu), nawet wtedy gdy pas jest bez ruchu i nikt na niej nie biega (nie używa).

Każda bieżnia z wyświetlaczem LED bez zamontowanej funkcji ENERGY SMART™ pobiera prąd elektryczny z sieci w ilości od 40 W do nawet 85 W, nawet wtedy gdy jest bez ruchu i nikt na niej nie biega (nie używa).

Każda bieżnia firmy SportsArt posiada wbudowaną indywidualnie programowalną funkcję ENERGY SMART™, która przełącza bieżnię w tryb uśpienia i zabezpiecza ją przed niepotrzebnym poborem prądu w momencie przestoju lub chwilowej bezczynności.

Wyliczenie zużycia prądu dla 20 sztuk bieżni niepracujących w klubie otwartym 24/7

średni
pobór
energii

miesięczne
zużycie
energii

roczne
zużycie
energii

zużycie
energii
przez 5 lat
20 bieżni wyposażonych w wyświetlacz LED bez funkcji ENERGY SMART™45 W648 KWh7 870 KWh39 000 KWh
20 bieżni wyposażonych w 16” telewizor lub monitor - bez ENERGY SMART™130 W1 900 KWh22 400 KWh112 000 KWh
20 dowolnych bieżni SportsArt wyposażonych w funcję ENERGY SMART™0,3 W4 KWh48 KWh240 KWh

Przyjmując stawkę za 1 KWh wynoszącą już po podwyżkach śr. 2,7 PLN. Pięcio letni koszt poboru prądu w celu zasilenia dwudziestu nie pracujących bieżni może wynieść ponad 302 tys. PLN, czyli prawie równowartość ich kosztu zakupu.

Masz pytania?

Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania szybko i wyczerpująco.

Proszę prawidłowo wypełnić formularz.

Dziękujemy za zgłoszenie.

Imię i nazwisko
Telefon
Adres email
Województwo
Wiadomość


Wyślij